Wiatr zmian na Onecie? :)

Onet od dzisiaj udostępnia kanały RSS w serwisie Wiadomości. I tu niespodzianka:

Onet Livemark

Informacja o kanale znajduje się w części head strony, dzięki czemu Firefox i Opera mogą łatwo wykryć jego obecność, a ich użytkownicy mogą ten kanał łatwo dodać do wbudowanych czytników RSS. Na powyższym zrzuciku ekranowym widać wyraźnie ikonkę RSS w pasku adresu Firefoksa. :)
To drobiazg, ale jednocześnie chyba pierwsza rzecz na Onecie zrobiona z myślą o “alternatywnych” przeglądarkach. Dziękujemy i prosimy o jeszcze (plejer – nadal tylko dla IE).

Advertisements

6 responses to “Wiatr zmian na Onecie? :)

 1. Nareszcie coś się zaczyna zmieniać :) ale trochę to mało Plejer żeby jeszcze był, i żeby dobrze filmy chodziły to by było dobrze ale jest już lepiej :)

 2. Stef

  Na pewno dla alternatywnych, a nie przypadkiem pod najnowszą wersję jednynie słusznej przeglądarki?

 3. Stef:
  Do wersji finalnej tejże jeszcze rok. Więc nie sądze… :P

 4. Z Plejerem nie będzie tak dobrze. Najprawdopodobniej nic się z tym nie da zrobić, bo to jest cała technologia kupiona od zewnętrznej firmy, Onet raczej z tym nic nie robi. Tym bardziej, że to jest straszna mikstura stworzona dzięki połączeniu ActiveX i Microsoftowego DRM. Pisałem o tym kiedyś: http://malin.jogger.pl/comment.php?eid=114147

 5. Witia

  Nie żebym zaczynał flame’a, ale na Onecie w wyjaśnieniach, co to jest RSS (http://wiadomosci.onet.pl/rssinfo.html) piszą tylko tyle:

  “Część czytników jest elementem przeglądarek i programów pocztowych, np. Opera.”

 6. bakszysz

  Witam,
  chciałbym nieco wyhamować Wasz entuzjazm dla Onet.pl. Tak się składa, że z rozmów z jednym z pracowników, wiem, że ostatecznym argumentem do wprowadzenia RSS była zapowiedź wprowadzenia tej usługi w IE 7. Jeszcze niedawno RSS mieli w głębokim poważaniu. Jeden z menadżerów miał się nawet wyrazić przed rokiem, że RSS o jedosezonowa moda, podobnie jak kanały Microsoftu.
  Opory wobec RSS w Onecie mieli też “dziennikarze”. RSS-y bowiem obnażają fakt, że w Onecie tak naprawdę dziennikarstwa nie ma! Ten portal, (podobnie jak WP) to jeden wielki RSS! Wszystkie treści pozyskiwane są z zewnątrz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: