Firefox 1.5.0.1 dla Windows x64

Na stronie Vector64.com (pierwszy link w sekcji Firefox Builds) dostępny jest Firefox 1.5.0.1 Community Edition dla Windows x64. Wersja anglojęzyczna, ale jeśli ktoś chce, może bez problemu doinstalować polski pakiet językowy z oficjalnego wydania dla Win32.

Podobnie jak w przypadku 64-bitowego Internet Explorera, w takim Firefoksie nie zadziałają żadne 32-bitowe wtyczki, zatem Flasha i Javy to-to na razie nie obsłuży.

Na wspomnianej stronie znaleźć można także Thunderbirda 1.5 dla 64-bitowych Windows.

Jeśli ktoś chce buildy z trunka, znajdzie je na mozilla-x86-64.com.

Advertisements

10 responses to “Firefox 1.5.0.1 dla Windows x64

 1. Eluś

  macromedia nie wydała jak dotąd 64 bitowej wtyczki, ale Java 64 bitowa jest, więc w czym problem?

 2. Java 64-bitowa jest, ale nie ma 64-bitowego plugina. :)

 3. psz

  O ile wiem, to Sun stwierdził gdzieś, że zrobią wtyczkę, jak Mozilla zacznie oficjalnie kompilować do 64-bitów, natomiast Adobe ma wszystkich gdzieś ;)

  BTW: Kiedy oficjalne 64-bitowe Firefoksy??!

 4. Daleko do oficjalnych.

  W tej chwili nawet nie wszystkie patche, z którymi powyższe buildy były kompilowane, są w CVS.

 5. lotan

  Jak duże są szanse na Fx 1.6 (2.0) na amd64? Czy jest jakieś oficjalne stanowisko MoFo na ten temat?

 6. Czesław

  Czy ten langpack do Firefox’a jest 64 bitowy?

 7. Langpack nie jest ani 32-bitowy, ani 64-bitowy. Jest wieloplatformowy.

  Ten oznaczony “win32” działa wszędzie, przy czym najlepiej z wersją na Windows (dowolny, 32 i 64-bit, wbrew nazwie), podobnie jak langpack “linux-i686” działa na linux-amd64 jak i ppc czy pod Solarisem/BSD.

 8. lotan: Oficjalnego 2.0 na Windows x64 nie będzie. Już prędzej pod Linuksa, tutaj port jest gotowy i w całości w CVS – ale

  Na oficjalne Firefoksy dla Win x64 trzeba moim zdaniem poczekać co najmniej do wyjścia Visty x64. Windows XP x64 to nie jest popularna platforma…

 9. Małe wyjaśnienie do powyższego: “gotowy” port dla Linuksa-x86-64 znaczy tyle, że się kompiluje, co do jakości tego portu się nie wypowiem, bo póki co za krótko go używałem.

 10. lotan

  Dzięki. Najbardziej interesuje mnie właśnie oficjalny port dla Linuksa. To dość irytujące, że system działa na amd64 od kilku lat, nieoficjalne Firefoksy też śmigają od jakiegoś czasu, a producenci wciąż nie chcą wypuścić pluginów Javy, czy Flasha zasłaniając się brakiem oficjalnego portu.

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: