dobreprogramy – złeinformacje?

Odkryto dwie nowe luki w przeglądarce Internet Explorer, z których jedna dotyczy także programu Firefox.

Obie przeglądarki posiadają błąd w obsłudze obiektu object.documentElement.outerHTML, pozwalającego jednej otwartej stronie WWW uzyskiwać dostęp do zasobów witryny otwartej w innym oknie lub zakładce.

piszą dobreprogramy.pl. Problem w tym, że to bujda, a redaktorzy dobrychprogramów, wzorem innych polskich wortali sprzed paru miesięcy, przepisali bezmyślnie głupoty z Neowin. Wykonanie minimum tzw. “researchu” pozwoliłoby redaktorom dowiedzieć się, że zaktualizowany raport w SANS nie potwierdza, a nawet zaprzecza tym doniesieniom.

Błąd dziennikarza o tyle wyróżnia się na tle innych głupot wypisywanych przez polskie wortale technologiczne, że Firefox nawet nie posiada zaimplementowanej obsługi własności outerHTML, będącej niestandardowym rozszerzeniem modelu DOM, wymyślonym przez Microsoft i skopiowanym przez Safari i Operę, ale nie przez Firefoksa.

To, w jaki więc sposób program może mieć błąd w czymś, czego w ogóle nie zawiera, to zadanie do przemyślenia dla redaktora o nicku msliwa. ;-))

Aktualizacja: redaktorzy WebInside też bezmyślnie przepisują bzdury. Ponadto, przepisali je dużo później niż ZłeProgramy, co znaczy, że mieli znacznie więcej czasu na weryfikację tych bredni. Kwestię, co sądzić o profesjonalizmie polskich techdziennikarzy, pozostawiam do przemyślenia PT Czytelnikom. ;-)

Aktualizacja 2: jak napisał Drozd w komentarzach poniżej, IDG też się wydurniło. Ciekawe, kto jeszcze…

Advertisements

12 responses to “dobreprogramy – złeinformacje?

 1. r.k.

  Ostatnio wszędzie pisało się o dziurze w Operze, więc dla “równowagi” trzeba była coś napisać o Firefoksie…

 2. …nawet o takiej, której nie ma? :)

 3. [quote]Ostatnio wszędzie pisało się o dziurze w Operze[/quote]Której również już nie było, bo została załatana :D

 4. Załatana dziura w Operze to jedno – bo była, a informacja prasowa w takim wypadku tylko powinna skłonić użytkowników do aktualizacji. Ale dziura w funkcji, której obsługi Firefox nawet nie posiada to trochę inna sprawa.

 5. PocketKocurek

  a kto by sie tam z dobrychprogramow pokusil o sprawdzenie; oni wola hodowac flame w komentarzach

 6. tag

  Jednym slowem, śmiech na sali.
  Żenada

 7. uglukk

  To trochę jakby czepiać się Faktu / Super Expresu o kolejną informację o UFO – podobna klasa. Takie zawsze znajdą czytelników, można conajwyżej samemu znaleźć lepsze źródło informacji i ew. zaglądać od czasu do czasu w celu poprawienia sobie nastroju.

  PS Marcoos: Po kiego grzyba Ci mój e-mail?

 8. Po nic. Tak działa wordpress.com.

 9. Drozd

  Hehe… Mijają trzy dni od sprostowania tej informacji, tymczasem obudziło się IDG (http://www.idg.pl/news/95515.html). Śmieszne.

 10. Witam. Rzeczywiście daliśmy się zwieść uznanym źródłom i nie sprawdziliśmy dokładnie tej informacji przed publikacją. Nasz błąd i nie ma czego tu wyjaśniać. Niemniej, wczoraj zaktualizowaliśmy newsa o sprostowanie i przeprosiny. Dzisiaj zaś został opublikowany dodatkowy news opisujący całą sytuację. Dodam, że

  Wpadki zdarzają się każdemu, więc nie przesadzałbym z tymi “ZłymiProgramami”. Na blisko 4 tys. newsów na łamach naszego serwisu nie wiem czy było łącznie choćby 5 takich sytuacji…

 11. PocketKocurek

  bwahaha.. nie ma to jak spowiedz..

 12. Nie ma to jak uszczpliwe i głupie komentarze…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: