Cisza w techblogu?

Nie mam ostatnio czasu na blogowanie – poprawiamy lokalizację Firefoksa 2, a to zżera mi i tak za dużo czasu. Dlatego mniej piszę… Kilka nieuporządkowanych zdań o zmianach polskiej lokalizacji tej przeglądarki:

Od wydania bety 2 zmieniliśmy aż tyle. Wydaje mi się, że dwójka będzie najlepiej spolszczoną wersją Firefoksa od chwili jego powstania. Największe zasługi na polu wyłapywania potworków językowych w Fx 2 mają Wojciech i Hubert. ;-)

Polska wersja Firefoksa 2 będzie domyślnie zawierała Startowy.com jako jeden z predefiniowanych czytników kanałów RSS. Dołączamy też podobną integrację dla Netvibes oraz dla trzech czytników obecnych w wersji angielskiej (Google, Bloglines, My Yahoo). Aż się dziwię, że to przeszło. :)
Zestaw wyszukiwarek pozostanie w polskiej dwójce praktycznie bez zmian (jedyna widoczna dla użytkownika zmiana to obsługa “podpowiedzi” w Google). Nie ma też żadnych zmian jeśli chodzi o kanał RSS “Aktualności”, poza techniczną – teraz nie linkujemy do niego bezpośrednio, ale przez przekierowanie na fxfeeds.mozilla.com.

Pierwszy release candidate dwójki powinien pojawić się tuż po wersji 1.5.0.7 Firefoksa i Thunderbirda, a te z kolei w ciągu najbliższych kilku(-nastu? oby nie ;-)) dni.

Advertisements

9 responses to “Cisza w techblogu?

 1. PocketKocurek

  hm.. czyli kanal gazety zostaje?

 2. tak. nikt nadal nie udowodnil nam:
  a) ze jest zly
  b) ze istnieje lepszy

 3. Gandalf: rozumiem, że nie zgadzacie się z tym, że:
  a) gazeta.pl jest portalem politycznie zaangażowanym
  b) Interia jest bardziej neutralna od gazeta.pl
  ?

 4. Syr z uszu

  Interia jest pro RMF a to jest najgorsza, najnudniejsza stacja radiowa. W dodatku kolor żółty zbiera na wymioty i stanowi zagrożenie. Już Radio Maryja ma ciekawszy program.

 5. Nerf – dyskusja w temacie „kanał gazeta.pl inny kanał” toczy się nie od dziś. I jak dotąd nikt nie przedstawił innego portalu, który mógłby zastąpić kanał Gazety.
  Zresztą marcoos jakiś czas temu dobitnie wyjaśnił dlaczego akurat ten kanał jest domyślnie.

 6. Nerf:
  a) gazeta.pl jest tak samo zaangazowana politycznie jak kazda inna istniejaca dzis duza stacja medialna z dobrym serwisem internetowym. Z calym szacunkiem, ale http://www.nczas.com/ nie pasuje.
  b) Interia jest tak samo zaangazowana politycznie jak wyborcza, a prezentuje znaczaco nizszy poziom jakosciowy serwisu internetowego. Co wiecej Interia nie ma nic wspolnego z promocja otwartych standardow i otwartego oprogramowania, podczas gdy Gazeta.pl ma i to calkiem sporo jak na tak duzy serwis.

  Oczywiscie, jak juz pisal Marek chyba z 1000 razy, wolelibysmy BBC Polska. Uzywalismy BBC Polska. Niestety zniklo.

 7. A może wiadomości z tych kanałów – http://wpkontakt.spik.wp.pl/kanaly.html ? Sam pobieram wiadomości z serwisu Prasa WP i Raporty Specjalne WP.

 8. Yano: dwie notki wcześniej Marcoos podawał kanał Interii jako równorzędny.

  Gandalf:
  a) W przypadku gazeta.pl można łatwo stwierdzić, jakie siły polityczne on reprezentuje, w przypadku Interii już nie bardzo.
  b) O, to o otwartym oprogramowaniu to jest sensowny argument.

 9. Św. Edek

  @Nerf: ad. a. Jakie to są siły? Wredna komuna, wcale nie mniej wredni faszyści czy kółka masońskie wędkarskie?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: