Po Firefox 2 Party

No i po imprezie. Dziękujemy wszystkim, którzy stawili się w piątek w Bolku, specjalne podziękowania należą się pracownikom tego klubu (ogólnie za wszystko) oraz Antymonowi (za załatwienie MacBooka, dzięki któremu mogliśmy na żywo połączyć się z Asą Dotzlerem).

Poniżej kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania:

 • kod źródłowy Firefoksa 2 jest tutaj;
 • paczki językowe oczywiście są dostępne: Linux/UNIX, Mac, Windows;
 • strona addons.mozilla.org będzie dostępna po polsku (i w innych językach) – ale dopiero za jakiś czas, projekt jest obecnie pisany od nowa (nazwa kodowa: “Remora”);
 • automatycznej aktualizacji z 1.5.0.7 do 2.0 nie będzie – najpierw użytkownikom 1.5.0.x zaserwujemy 1.5.0.8, a dopiero z tej wersji za jakiś czas zaproponujemy automatyczną aktualizację do 2.0.0.x;
 • Firefox na XULRunnerze –  możliwe, że będzie w  3.0, ale wydaje mi się, że raczej w kolejnej wersji…
 • moja prezentacja jest do pobrania z www2.marcoos.org/fx2party.
Advertisements

12 responses to “Po Firefox 2 Party

 1. luo

  OO.org 2.0.3 krzyczy, że prezentacja (odf) jest uszkodzona – po naprawie jest pusta strona…

 2. 2.0.4 nie ma takich problemów.

 3. Będzie może otwarta jakaś półoficjalna stronka na fotki etc? Przydałoby się;]. Impreza była fajna, poza a)manią piwa; b)średnią wieku*; c)brakiem jedzenia (do tortu nie doczekałem).

  *W sumie, to mi to za bardzo nie przeszkadzało, ale nie miałem co liczyć na to, że ktoś do mnie podejdzie i powie “Hej, Firefoksiarzu” czy coś w tym stylu, było trochę alienacji uczestników.

 4. lotan

  Jest już jakiś nieoficjalny rozkład jazdy dotyczący Firefoksa 3? Wiem, że nie zawsze udaje się zrealizować wszystkie zamierzenia, ale zawsze jest to jakiś punt wyjścia.

  Przejście na XULRunnera to chyba większa sprawa więc decyzje trzeba będzie podjąć w miarę wcześnie, czy nie jest tak źle?

 5. {każdy siedzi w kąciku ze swoją grupką i ze swoim piwkiem}
  Ale było ciekawie nie licząc też 2h opóźnienia :P

 6. dRaiser: fotki należy wrzucać na flickra i odpowiednio otagować. Mówił o tym gandalf w swojej przemowie. ;-)

 7. staszyna

  To ja poprosze o rozwiniecie zwrotu “odpowiednio otagowac”, bo niektorych nie bylo, gdy Gandalf przemawial ;-)
  Pozdrawiam.

 8. staszyna

  To ja poprosze o rozwieniecie zwrotu “odpowiednio otagowac”, bo niektorych nie bylo, gdy Gandalf przemawial ;-)
  Pozdrawiam.

 9. Dziwiłem się, że klub Bolek nie ma swojej strony internetowej, gdy tymczasem ona jest – tyle, że wyszukiwarki jej nie zindeksowały, bo zawiera wyłącznie białe pole i licznik odwiedzin. ;)

  Dziwne to było spotkanie. Zebraliśmy się, posłuchaliśmy jednej z prelekcji (druga się nie odbyła), dokonaliśmy konsumpcji, posłuchaliśmy Asy i rozeszliśmy. Przy tym najwyraźniej nie tylko ja odniosłem wrażenie, że najczęśniej wymienianym słowem nie było “Firefox”, tylko… “piwo”. ;) A już na pewno było tak w odniesieniu do dwóch niemłodych już panów, którzy przyszli, wypili piwo, zjedli tort, skrupulatnie przelali kolejne piwo do plastikowej butelki i sobie poszli. W ogóle to zespół Aviary.pl dopuścił się dyskryminacji ze względu na promile – barmani odmówili wymiany kartek od Chipa na coś rozsądniejszego.

  Poza tym forma spotkania bardziej przypominała flashmoba niż cokolwiek innego, przez co brakło okazji do podyskutowania i nie zdążyłem Wam powiedzieć, że Internet Explorer zniszczy Firefoksa tak samo, jak Netscape’a. ;) Ale może to i dobrze, bo w kontekście tego, kto zdecydował się “kupić” sobie Mozilla Foundation, nie jest to takie oczywiste.

  A już zupełnym kuriozum jest to, że impreza najwyraźniej nie spodobała się samej Załodze, która po 21 przeniosła się w inne miejsce. Inna sprawa, że w lokalu nie bardzo dało się ją kontynuować.

  W ogóle to fajnie było. ;)

 10. Zebraliśmy się, posłuchaliśmy jednej z prelekcji (druga się nie odbyła)

  Może mi się coś miesza od tego jednego piwa, ale o ile dobrze pamiętam, były dwie prelekcje, gandalfa i moja.

  brakło okazji do podyskutowania

  Nikt Ci nie bronił podejść i podyskutować. Ja sobie na dyskusjach dosłownie zdarłem gardło.

  A już zupełnym kuriozum jest to, że impreza najwyraźniej nie spodobała się samej Załodze, która po 21 przeniosła się w inne miejsce.

  Impreza była do 21, do tej godziny był wynajęty lokal. O 21 zaczęła się tam dyskoteka techno, co większości zespołu niebardzo odpowiadało. :)

  Ale może to i dobrze, bo w kontekście tego, kto zdecydował się “kupić” sobie Mozilla Foundation, nie jest to takie oczywiste.

  Hę?

 11. Może mi się coś miesza od tego jednego piwa, ale o ile dobrze pamiętam, były dwie prelekcje, gandalfa i moja.

  I prelekcja Gandalfa była na temat “Aviary.pl. Rozwój nowego potentata na rynku lokalizacji software – komedia”? Z tego co mówił sam prelegent, to był taki speech zapychacz, póki laptok nie dotrze. ;)

  Impreza była do 21, do tej godziny był wynajęty lokal. O 21 zaczęła się tam dyskoteka techno, co większości zespołu niebardzo odpowiadało. :)

  Ależ oczywiście, tylko to nie bardzo się ma do “21:00 – białe rano: Bolek przestaje być exclusive dla Nas, ale oczywiście możemy i będziemy bawić się tam dalej!” :P

  Hę?

  Chodzi mi o teorię spiskową zamieszczoną w komentarzach pod artykułem o wydaniu Firefoksa 2 na pewnym polskim serwisie okołoGNUowym. ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: