Firefox i Thunderbird 1.5.0.8

W nocy pojawiła się nowa wersja Thunderbirda – 1.5.0.8, zawierająca poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Zapraszamy do jej pobierania.

Po cichu Mozilla wydała także wersję 1.5.0.8 Firefoksa, przeznaczoną dla tych użytkowników, którzy z jakichś względów nie chcą na razie przejść na wersję 2.0. Linia 1.5.0.x będzie miała wsparcie jeszcze przez pół roku, do 24 kwietnia 2007 r. :)

Firefoksa 1.5.0.8 można pobrać z mozilla.com lub przez system automatycznych aktualizacji z innych wersji z tej linii.

Advertisements

5 responses to “Firefox i Thunderbird 1.5.0.8

 1. Bolo

  A ja czekam aż będzie autoupdate 1.5 -> 2.0 :)

 2. rzoolu

  Mam nadzieję, że nie za pół roku – po zakończeniu wsparcia dla 1.5. Wielu użytkowników firefoksa nie śledzi na bieżąco wiadomości związanych z software’owymi nowinkami i nie ma pojęcia o wydaniu wersji 2.0. Moim zdaniem upgrade powinien nastąpić jak najszybciej. Praktycznie jedynym problemem jaki może się pojawić jest niekompatybilność starych rozszerzeń. Jednak użytkownicy, którzy używają rozszerzeń należą do grupy przynajmniej “średnio-zaawansowanych” i bez problemu sobie z tym poradzą (w najgorszym wypadku, jeśli się okaże, że nie mogą żyć bez jakiegoś rozszerzenia, powrócą do 1.5). Tymczasem “początkujący” będą mogli korzystać z takich ficzerów jak sprawdzanie pisowni, podpowiedzi Google czy zwiększone bezpieczeństwo (ochrona przed phishingiem)

 3. @Bolo

  Fx w wersji 1.5.0.7 pobierze i zainstaluje 1.5.0.8, a ta z kolei pobierze i zainstaluje Fx 2.0 (wszystko za Twoją zgodą).

  Pytanie: Nie jest lepszym pomysłem ściągnięcie Fx2.0 ze strony i zainstalowanie samemu?

 4. Na mój gust w Linuksach by sie przydała jakaś paczka w repozytoriach upgradująca do wersji 2.0 (mowa o takich dystro jak SUSE, Fedora Core).
  Narazie nie ma (i nie wiadomo czy będzie…)

 5. rzoolu

  Dystrybucje rzadko kiedy pozwalają sobie na upgrade’y pomiędzy głównymi wersjami w jednym wydaniu. FF 2 na pewno będzie obecny w następnej Fedorze i openSUSE. A jak komuś się śpieszy to może zainstalować sobie przeglądarkę z binarek z mozilla.com lub jakiegoś nieoficjalnego rpm’a i w razie (mało prawdopodobnych) problemów radzić sobie sam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: