Pierwsza beta Firefoksa 3 po polsku

Firefox 3.0b1 został dziś wydany w 20 wersjach językowych, w tym po polsku. Szczegóły w poście gandalfa na aviary.pl. ;)

Advertisements

17 responses to “Pierwsza beta Firefoksa 3 po polsku

 1. Bardzo się cieszę. Już testowałem, z wyglądu praktycznie się nic nie zmieniło ale za to funkcjonalność poszła zdecydowanie do przodu.

 2. KonMan

  Fajnie. Skoro to oficjalna informacja prasowa, warto by dopracować interpunkcję i usunąć literówki. Nie żebym się czepiał, ale wiecie… dziwnie to wygląda. :)

 3. Edziu Imperator

  Spox, gdyby nie te gigantyczne przecieki pamięci. Wszedłem tylko przez opcje na certyfikaty i pamięć podskoczyła do 800MB – 1GB. W końcu Fx dostał padaki i musiałem go dosłownie ujebać z “Menedżera zadań”. Myślałem, że to chwilowy wygłup, ale nie zmieniło tego ponowne uruchomienie z przywracaniem ustawień, ani bez przywracania. Za każdym razem po chwili pojawiał się wyciek gigant. Jak wieść gminna niesie, jest to chyba najbardziej zabugowany produkt MoFo i nie wiadomo nawet, czy zdążą z usunięciem wszystkich błędów do wersji finalnej. Wersje milestone prze Mozilli Suite przed wersją 1.0 moim zdanie były mniej zaskakujące.

 4. Dzięki za wieści – trzeba sprawdzić :)

 5. Piotr

  O rany, pełny zoom strony – myślałem, że się tego nie doczekam :) Jest tylko jeden problem – zoom jest taki sam na każdej z zakładek, a w końcu zakładki są po to, żeby na każdej była inna strona, przeważnie innej szerokości. Marku – wiesz może, czy zostanie to poprawione?

 6. Ancestor

  @Piotr
  Zoom jest pamiętany dla poszczególnych stron (domen).

 7. Na żadnych zakładkach nie ma zoomu. Co innego na kartach…

 8. Piotr

  @ Ancestor
  Faktycznie, masz rację. Dodatkowo sprawa się rozwiązała, gdy Firefox 3 stworzył sobie nowy profil, a nie wykorzystywał ten z dwójki. Brakuje mi jeszcze eleganckiego bluru powiększanych obrazków i nieco mniejszych skoków, ale to już przeboleję ;)

  @marcoos
  IMHO ta zmiana akurat była dziwna. Do dziś nie znam żadnej osoby, która mówiłaby karty, a nie zakładki. Tak się przyjęło i ciężko będzie to przeskoczyć, co widać nawet po mnie :)

 9. Piotrze, ale nigdy-przenigdy nigdzie to nie były “zakładki”, co jest określeniem zupełnie błędnym i bezsensownym i nie wiadomo skąd i przez kogo wypromowanym. Microsoft (nie tylko w IE) i Opera _zawsze_ nazywały to kartami. Nie wiem zupełnie, skąd wziął się mem “tabs to zakładki”…

 10. Piotr

  Pewnie działa to na tej samej zasadzie, na której wszystkie buty sportowe są adidasami :)

 11. Nie, bo to jest ugólnienie (bo adidasy są butami sportowymi). To jest na takiej zasadzie, na jakiej wszystkie potrawy z kapusty i mięsa byłyby “adidasami”… Na zasadzie totalnie absurdalnej.

 12. Stef

  Zakładki są chociażby w Gnome :P

 13. ja tam jeszcze grzecznie poczekam, aż ff3 opuści ‘betę’ ;)

 14. Gdyby tylko naprawili rysowanie zakładek/paneli/tabów i komboboksów, no, i menu, i checkboksów i radiobuttonów, to byłbym zadowolony.

 15. #marcoos: Jesteś w Aviary.pl? A więc to Wy na zlecenie Novella tłumaczycie GNOME.

  Możecie ujednolicić tłumaczenie “tabs” :] .
  Proponuję “panele” – brzmi ładnie.

 16. Nie mam zamiaru wdawać się sto czterdziesty ósmy raz w dyskusję na temat “paneli” — poza prostowaniem faktów. Tak więc – sorki Livio, ale żadnych “paneli” nie będzie.

 17. pawel

  Nie moge uruchomić ,co moge mieć żle Pomocy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

MDN

Better JavaScript docs for a better Web on MDN

Archiwum

%d bloggers like this: